fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Dworczyk: Decyzja o szczepieniu decyzją każdego z nas

Michał Dworczyk
tv.rp.pl
Szczepienia są nieodpłatne i dobrowolne, jest to wyłącznie decyzja każdego z nas, czy skorzystamy z tej możliwości – zapewnia szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z Michałem Kolanką.

Dworczyk zapytany o to, jak rząd będzie chciał przekonać ponad 50 proc. niezdecydowanych Polaków do tego, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19, odpowiedział, że zaplanowana jest akcja informacyjna dotycząca szczepionki.

- Sam proces szczepień jest w przygotowaniu, w związku z tym jest zrozumiałe, że obywatele mają różnego rodzaju pytania i wątpliwości związane ze szczepieniami. Ale właśnie dlatego każdy kraj – także Polska – planuje szeroko zakrojoną akcję informacyjną, profrekwencyjną. U nas taka akcja rozpocznie się 15 grudnia, zostanie uruchomiona specjalna infolinia  i strona dedykowana wyłącznie sprawie szczepień – zapowiedział minister.

Michał Dworczyk mówił również o kolejności szczepień.

- Od listopada działa specjalny zespół, który przygotowuje Narodowy Program Szczepień przeciwko SARS-CoV-2. W ramach opracowywanych strategii są oczywiście grupy, które będą priorytetowo – w pierwszej kolejności - szczepione. Wśród tych grup jest cały personel medyczny, są również przedstawiciele służb, które są na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, czyli: policjanci, żołnierze WOT oraz wszystkie osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia – wyjaśnił przedstawiciel rządu.

Polityk analizował także prognozy na temat tego, jaki procent obywateli ma poddać się szczepieniu.

- Ostatnio profesor Gut mówił o poziomie 50-55% zaszczepionych, co jego zdaniem byłoby już bardzo pozytywne. Przypomnijmy: szczepienia są nieodpłatne i dobrowolne, jest to wyłącznie decyzja każdego z nas, czy skorzystamy z tej możliwości, czy nie – podkreślił Dworczyk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA