fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Andrusiewicz: Realna skala zakażeń? Cztery miliony

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Przygotowywane jest plan dotyczący odbudowy zdrowia Polaków. Żeby zaczęli się diagnozować i chodzić do lekarza - mówił w Radiu Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia pytany był m.in. o realną skale zakażeń koronawirusem w Polsce. Oficjalnie, po przebadaniu ponad 6 mln 200 tys. próbek, potwierdzono prawie milion zakażeń.

Zdaniem rzecznika zakażonych może być około 4 mln osób. Przekonywał jednak, że najważniejsze jest izolowanie i testowanie osób z objawami.

Czytaj także:

Niespełna 6 tysięcy zakażeń. Nie żyje 121 osób

Andrusiewicz zapewniał, że trwają obecnie prace nad otwarciem placówek służby zdrowia, głównie szpitali, na pacjentów z innymi schorzeniami niż Covid-19.

- Przygotowywane jest plan dotyczący odbudowy zdrowia Polaków. Żeby zaczęli się diagnozować i chodzić do lekarza - mówił.

Plan ma być ogłoszony w grudniu, a jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, od stycznia rząd chce ruszyć  "z programem odbudowy zdrowia Polaków".

Pytany o szczepionkę na koronawirusa rzecznik powiedział, że jej dystrybucja i sam proces szczepień będzie uzależniony od dostaw. Pierwsze szczepionki mają się pojawić w Polsce około połowy stycznia, i wtedy powinny ruszyć szczepienia.

- W pierwszym etapie będziemy mieli w graniach 2 milionów szczepionek. Myślę, że ten proces szczepień będzie przebiegał dużo szybciej niż jakikolwiek proces szczepień, który znamy w Polsce. Szybciej niż ktokolwiek jest w stanie przewidzieć - mówił Andrusiewicz.

Źródło: Radio Plus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA