Reklama

Koronawirus: Korzyści dla dawców osocza na rzecz chorych na COVID-19. Deklaracja premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki zachęca osoby, które przeszły COVID-19 do oddawania osocza, które może pomóc w terapii osób cierpiących na chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Honorowi dawcy osocza mogą liczyć także na ulgi oraz wolne w pracy.

Publikacja: 25.11.2020 15:25

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Na konferencji prasowej w KPRM premier Mateusz Morawiecki zachęcał, by zostać honorowym dawcą osocza. - Nasze osocze zawiera przeciwciała, które wspierają leczenie osób z ciężkim przebiegiem COVID-19 - powiedział szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że osocze ozdrowieńców jest substancją ratującą życie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Reklama
Reklama