fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Epidemia: Tysiące Niemców protestowało przeciwko obostrzeniom

AFP
Tysiące osób protestowało w weekend przeciwko wprowadzonym w Niemczech ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Organizatorom demonstracji nie udało się zmobilizować wystarczającej liczby uczestników, by zrobić żywy łańcuch wokół Jeziora Bodeńskiego.

Niemiecka policja poinformowała, że w Konstancji na południu Niemiec około 1000 osób wyraziło poparcie dla działań rządu mających na celu powstrzymanie epidemii. Uczestniczy chcieli również wyrazić swój sprzeciw działań osób krytykujących wprowadzane w kraju ograniczenia.

Służby poinformowały, że łącznie w demonstracjach brało udział około 11 tysięcy osób. Funkcjonariusze policji poinformowali, że przebieg demonstracji był spokojny. 

Organizatorzy protestów przeciwko obostrzeniom początkowo liczyli, że na ulice wyjdzie ponad 200 tysięcy Niemców.

Lokalne władze w kraju wprowadziły ograniczenia, takie jak zachowanie dystansu społecznego, aby zmniejszyć liczbę nowych zakażeń. 

Organizowane w sobotę i niedziele marsze przyciągnęli obrońców praw obywatelskich, przeciwników szczepień, neonazistów i członków grup skrajnie prawicowych, w tym partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Dotychczas Niemcy stosunkowo dobrze poradziły sobie z pandemią koronawirusa, utrzymując liczbę zgonów na niskim poziomie w porównaniu z innymi państwami Europy podczas pierwszej fali wiosną tego roku.

W Niemczech liczba zakażeń ponownie rośnie, a władze wprowadzają kolejne ograniczenia, które mogą ograniczyć życie publiczne i spowolnić gospodarkę. Władze już poinformowały, że kraj doświadczył w pierwszej połowie roku największej w historii recesji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA