Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 09.10.2020 06:18 Publikacja: 08.10.2020 21:07
Foto: materiały prasowe
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty cały kraj będzie w strefie żółtej. Oznacza to obowiązkowe noszenie masek we wszystkich miejscach publicznych - zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem.
Decyzja związana jest z szybko rosnącą liczbą nowych zakażeń. W czwartek liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 111 599, zaś przypadków śmiertelnych do 2 867 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 4 280 nowych zakażeniach i śmierci 76 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2, w tym 8 z powodu COVID-19 bez chorób współistniejących. Liczby nowych przypadków oraz zgonów osiągnęły rekordowo wysoki poziom.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
- Skutecznie stosowane leki w wielu przypadkach obniżają całkowite koszty opieki zdrowotnej. Przekładają się na...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Polska musi zwiększyć produkcję leków i substancji czynnych oraz stworzyć trwały i odporny system dystrybucji. N...
Zmiany zakładają poszerzenie listy refundacyjnej o szereg leków stosowanych w terapii onkologicznej i innych, w...
Pacjentki z wysokim ryzykiem nawrotu powinny mieć szansę na leczenie mniej toksycznymi metodami – mówi prof. dr...
Prezydent Stanów Zjednoczonych chce obniżyć ceny leków dla Amerykanów nawet o 90 proc. Zapowiada też sankcje wob...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas