fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Korea Płd.: Największa liczba zakażeń od 1 kwietnia

AFP
W Korei Południowej w ciągu ostatniej doby wykryto 103 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podają południowokoreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób. Po raz pierwszy od 1 kwietnia liczba zakażeń wykrytych w Korei Południowej w ciągu doby przekroczyła 100.

Spośród nowo wykrytych zakażeń 85 ma charakter zakażeń lokalnych, a 18 to zakażenia u osób przybywających do Korei Południowej spoza jej granic - poinformował wiceminister zdrowia Korei Południowej Kim Ganglip.

Minister podkreślił, że władze są bardzo zaniepokojone licznymi ogniskami koronawirusa SARS-CoV-2 w kościołach, a także ogniskami związanymi z działalnością handlową i szkołami w Seulu i prowincji Gyeonggi.

13 zakażeń związanych jest z Kościołem Sarang-jeil w Seulu - a władze spodziewają się, że liczba zakażeń związanych z tym ogniskiem będzie rosnąć. Władze Kościoła mają w pełni współpracować z władzami w celu namierzenia osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi - zapewnił Kim.

Począwszy od 17 sierpnia cudzoziemcy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2, którzy naruszą reżim sanitarny obowiązujący w Korei Południowej, będą musieli w pełni pokrywać koszty leczenia.

W Korei Południowej wykryto jak dotąd 14873 przypadków zakażeń koronawirusem i 305 zgonów spowodowanych COVID-19.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA