fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fiskus na siłę udowadnia firmom, że nie mają racji

Fotorzepa/Piotr Wittman
Kontrole wciąż są zbyt długie i zbyt często nastawione na cel fiskalny – alarmuje w specjalnym raporcie ZIPSEE „Cyfrowa Polska".

– Pomimo obietnic i starań podejmowanych w kierunku usprawniania i przyspieszenia kontroli podatkowych wciąż są one postrzegane przez firmy jako duże obciążenie w bieżącej działalności – podkreśla Michał Kanownik, prezes tej organizacji, która skupia firmy związane z elektroniką.

ZIPSEE, wspólnie z firmą doradczą Andersen Tax, przygotowała specjalny raport „Kontrole i postępowania podatkowe z punktu widzenia przedsiębiorców". Podkreśla w nim, że ostatnie zmiany w ordynacji podatkowej, powołanie Krajowej Administracji Skarbowej, wdrożenie w życie JPK niosły nadzieję, że ostrze fiskusa zostanie skierowane na zwalczanie prawdziwych oszustw i przestępczości podatkowej, a zwykłe kontrole podatkowe zostaną uproszczone.

Z ankiety przeprowadzonej w ramach raportu wśród obecnie kontrolowanych firm wynika jednak, że te oczekiwania nie zostały spełnione. Co prawda 70 proc. firm uważa, że podczas wizyt skarbówki prawa podatników są przestrzegane, ale aż 55...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA