fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Biden wybrał nową sekretarz skarbu. Kim jest Janet Yellen

Janet Yellen
Janet Yellen
Bloomberg
Prezydent elekt Joe Biden zamierza nominować byłą przewodniczącą Fed Janet Yellen na sekretarza skarbu w swoim rządzie - podał Wall Street Journal.

Joe Biden urządza z rozmachem swój gabinet. W poniedziałek poinformował już, kto obejmie najważniejsze stanowiska w jego zespole ds. spraw bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych. Sekretarzem ds. bezpieczeństwa wewnętrznego został Alejandro Mayorkasa, zaś kluczowymi kwestiami klimatycznymi ma zająć się były sekretarz stanu John Kerry.

Jak dowiedział się Wall Street Journal, prezydent elekt ma już także wyznaczoną osobę na nowego sekretarza skarbu. Ma nią zostać Janet Yellen, była przewodnicząca Rezerwy Federalnej.

Janet Yellen pełniła funkcję szefowej Fedu od 2014 do 2018 roku i była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Zasiadając na fotelu sekretarza skarbu rozbije drugi szklany sufit. Yellen będzie miała przed sobą ogrom wyznań, ponieważ będzie musiała zmierzyć się z głęboką recesją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa i, jak zaznaczają amerykańskie media, znajdzie się na pierwszej linii walki z kryzysem. Będzie musiała także odegrać znacznie bardziej polityczną rolę niż dotychczas w niezależnym Fedzie. Do jej zadań będzie należało między innymi prowadzenie negocjacji z kontrolowanym przez Partię Republikańską Senatem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA