Reklama

Francja: niższy podatek pobudzi produkcję

Francja obniży podatki od produkcji płacone przez krajowe firmy, aby pomóc im wyjść z kryzysu, który wykazał nadmierną zależność kraju od importu — oświadczył nowy premier Jean Castex.

Aktualizacja: 16.07.2020 17:32 Publikacja: 16.07.2020 17:22

Francja: niższy podatek pobudzi produkcję

Foto: Adobe Stock

W pierwszym wystąpieniu w parlamencie Castex przedstawił główne zadania swej polityki, ale nie wyjaśnił, jak ta ulga podatkowa, której od dawna domagają się firmy, zostanie sfinansowana, podkreślił tylko, że Francuzi nie będą płacić wyższych podatków. — Kryzys potwierdził, że musimy przekształcić nasz przemysł. Obniżymy podatki, które ciążą na produkcji we Francji — cytuje go Reuter.

Premier poinformował, że w najbliższy piątek 17 lipca rząd omówi z pracodawcami i związkami zawodowymi pakiet pobudzenia gospodarki sumą 100 mld euro, który przewiduje 40 mld wraz z ulgami podatkowymi na pomoc rodzimemu przemysłowi i sektorowi usług.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Budżet i podatki
Polska pod coraz większą presją fiskalną. GUS podał dane o deficycie i długu
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Budżet i podatki
Deficyt budżetu przekroczył już 200 mld zł. Ministerstwo Finansów podało nowe dane
Budżet i podatki
Ile Niemcy mają zasiłków? Ponad 500, właśnie policzyli. A budżet trzeszczy
Budżet i podatki
Ile kosztuje Rosjan utrzymanie dworu Putina? Proporcjonalnie tyle, co polskiego prezydenta
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Budżet i podatki
Rząd ma dwa lata na redukcję długu. Czeka nas ostre zaciskanie pasa?
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama