fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Mateusz Morawiecki: w tym roku wzrost będzie solidny, PKB przekroczy 3 proc.

PAP/Jacek Turczyk
Wzrost gospodarczy w tym roku nie tylko przekroczy 3 proc., ale będzie bardzo solidny i będzie oparty o inwestycje - powiedział w środę na konferencji prasowej w Warszawie wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki.

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że idziemy w bardzo dobrym kierunku i wzrost gospodarczy w tym roku (...) nie tylko przekroczy 3 proc., ale będzie bardzo solidny i będzie oparty o inwestycje - powiedział wicepremier Morawiecki.

Czytaj więcej: Skok nad niską poprzeczką

Według wicepremiera Główny Urząd Statystyczny we wtorek opublikował bardzo dobre wyniki, zwłaszcza w kontekście całej Europy Środkowej. - Jestem bardzo zadowolony, bo jeszcze niedawno mówiłem o minicyklu koniunkturalnym; teraz się to sprawdza i jesteśmy na krzywej odbicia w górę - podkreślił. Morawiecki podkreślił, że mamy jeden z najlepszych wyników w Europie.

- Mocno idziemy do przodu, więc tutaj wzrost gospodarczy idzie w bardzo właściwym kierunku - dodał wicepremier.

Czytaj więcej: Hamowanie polskiego PKB

Jak wyjaśnił, po osłabieniu inwestycji w ubiegłym roku, już w czwartym kwartale 2016 r. nastąpił wzrost; pierwszy kwartał 2017 jest bardzo dobry, a wskaźnik PMI jest najlepszy od dwóch lat.

We wtorek we wstępnym szacunku GUS podał, że PKB w 2016 r. liczony w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł realnie o 2,8 proc., wobec wzrostu w wysokości 3,9 proc. w 2015 r.

Czytaj więcej: Groźne efekty "dobrej zmiany"

Wskaźnik PMI dla Polski w styczniu wzrósł do 54,8 pkt. z 54,3 pkt. w grudniu i wobec prognozy 54,1 pkt. - podał Markit, który bada koniunkturę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA