fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Rynek pierwotny: gdzie powstają osiedla

Fotorzepa/ Adam Burakowski
Przy ul. Wróblewskiego w Łodzi firma Murapol wybuduje mieszkania i lokale usługowe.

Grupa Murapol podpisała ostateczną umowę zakupu działki o powierzchni 11,7 ha. Transakcja opiewa na kwotę 9,5 mln zł netto. Przy ul. Wróblewskiego Murapol wybuduje prawie 2,1 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 92 tys. mkw. Powstaną też lokale użytkowe o powierzchni ok. 3 tys. mkw.

Z prawa pierwokupu do tej działki nie skorzystało miasto. Grupa Murapol wystąpiła o pozwolenie na budowę osiedla. - W Łodzi budujemy już osiedle Murapol Widzew. Inwestycja powstaje przy ulicach Piłsudskiego i Sobolowej - podają przedstawiciele dewelopera.

W pierwszym etapie tej inwestycji firma oferuje 99 mieszkań. Grupa Murapol przygotowuje w Łodzi także trzecią inwestycję. Na kupionej we wrześniu działce przy ul. Piłsudskiego 98a spółka planuje wybudować prawie 300 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 12 tys. mkw.

o deweloperze

Grupa Murapol na rynku budownictwa wielorodzinnego działa od 15 lat. Od 2009 roku w swoim portfelu inwestycyjnym ma także obiekty komercyjne - m.in. z sektora biurowego. Deweloper oferuje mieszkania w 12 miastach. W dwóch kolejnych spółka kupiła działki i przygotowuje inwestycje deweloperskie. Grupa wychodzi z ofertą także poza granice Polski (m. in. Berlin). W ciągu trzech kwartałów tego roku Murapol podpisał 2038 umów sprzedaży mieszkań. W całym roku chce sprzedać 3000 lokali. W ubiegłym roku spółka znalazła chętnych na 2400 mieszkań.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA