Budowa i remont

Herkules dostarczy żurawie do budowy Skylinera

Skyliner
materiały prasowe/ Karimpol
Dostawca dźwigów porozumiał się z Warbudem, głównym wykonawcą jednego z najwyższych projektów budowanych obecnie w Warszawie.

Okres współpracy wyniesie około 27 mies., a jej wartość to 3,4 mln zł. To kolejna budowa wieżowca z udziałem sprzętu Herkulesa. W listopadzie oferta spółki została wybrana do realizacji Mennica Legacy Tower o wysokości 140 metrów.

– Wybór żurawi wieżowych naszej firmy na potrzeby realizacji tak ambitnego, nowoczesnego i rozbudowanego projektu cieszy i może świadczyć o wysokiej jakości oferowanych przez nas usług sprzętowych, niezbędnej w przypadku budów najwyższych wysokościowców w Polsce, oscylujących wokół granicy 200 metrów – komentuje prezes Grzegorz Żółcik. - Obserwujemy rynek deweloperski i widzimy ożywienie także w jego części dotyczącej 30-45 piętrowych inwestycji biurowo-handlowych. W 2018 r. mamy nadzieję na dalsze pozytywne rozstrzygnięcia w zakresie wyboru oferty spółki przy realizowaniu innych planowanych obiektach wysokościowych w Warszawie – dodaje.

Na potrzeby obsługi budowy Skyliner, Herkules udostępni dwa żurawie wieżowe marki Potain MD365 oraz MD238 oraz o udźwigach 16 t i 12t. wraz z kompleksową obsługą. Pierwszy z nich docelowo osiągnie wysokość 220 metrów.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL