fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

John Bercow: Brexit to największy powojenny błąd

AFP
Były spiker Izby Gmin John Bercow nazwał brexit "największym błędem polityki zagranicznej w okresie powojennym".

Przekazując swoją opinię Press Association w Londynie, powiedział dziennikarzom, że nie musi już "pozostawać bezstronny" po rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego Izby Gmin. Pełnił tę funkcję przez 10 lat.

Część parlamentarzystów oskarżało Bercowa, że był po stronie pozostania w Unii Europejskiej, gdy pełnił funkcję spikera. On sam odpowiada, że jest zdania, iż "zawsze był sprawiedliwy" dla parlamentarzystów ze wszystkich stron.

Bercow ogłosił zamiar ustąpienia we wrześniu, a miało to nastąpić 31 października, w dniu wyjścia z Unii Europejskiej, do którego nie doszło, bo termin został przedłużony do 31 stycznia 2020 roku.

Byłego spikera zapytano, czy brexit będzie dobry dla pozycji Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej. - Szczera odpowiedzi brzmi nie - odpowiedział.

- Myślę, że brexit jest największym błędem w polityce zagranicznej w okresie powojennym i to jest mój szczery pogląd - dodał.

Bercow twierdzi również, "z całkowitą pewnością", że parlament będzie debatował na temat brexitu przez następnych co najmniej 5 lat.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA