fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Minister chwali rozmowy z opozycją

AFP
- Rozmowy pomiędzy rządem a opozycyjną Partią Pracy w celu znalezienia konsensusu w sprawie brexitu są bardziej konstruktywne niż się wydaje - powiedział brytyjski sekretarz spraw zagranicznych Jeremy Hunt.

- Rozmowy, które prowadzimy z Partią Pracy, są szczegółowe i myślę, że są bardziej konstruktywne niż się spodziewano - powiedział szef MSZ Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt w rozmowie z BBC.

- Są one bardziej szczegółowe i konstruktywne niż ludzie spodziewali się po obu stronach. Ale nie wiemy, czy będą działać - dodał minister.

Rozmowy między rządem a opozycją mają być kontynuowane w tym tygodniu - zapowiedział David Lidington, minister kancelarii premier Therese May.

Do impasu ws. brexitu doszło w związku z trzykrotnym odrzuceniem przez Izbę Gmin umowy brexitowej wynegocjowanej przez Theresę May. Jednocześnie Izba Gmin odrzuciła w głosowaniu z 13 marca możliwość wyjścia z UE bez umowy. W efekcie brexit, który miał nastąpić 29 marca, został ostatecznie przesunięty na 31 października, ale może dojść do niego wcześniej, jeśli Izba Gmin przyjmie umowę ws. brexitu.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA