fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Spiker Izby Gmin John Bercow: Nikt z was nie jest zdrajcą

AFP
John Bercow, spiker Izby Gmin, powiedział parlamentarzystom, że nie są "zdrajcami" i muszą robić to, "co uważają za słuszne". Jego słowa padły dzień po tym, jak premier Theresa May obwiniła parlament za opóźnienie brexitu.

- Niektórzy uważają, że powinniśmy rozpisać drugie referendum, ale nie jestem przekonana czy to jest to, czego byście chcieli. Ja na pewno tego nie chcę. Zadaliśmy już wam to pytanie - i wy udzieliliście odpowiedzi - mówiła premier Wielkiej Brytanii Theresa May w orędziu do Brytyjczyków.

Przypomniała też, że gdy w marcu 2017 roku rząd brytyjski uruchomił procedurę z artykułu 50 Traktatu o UE, mówiący o wyjściu z Unii, "parlament poparł go miażdżącą większością głosów".

- Po dwóch latach parlamentarzyści nie są w stanie zdecydować się jak wdrożyć tę decyzję, w związku z czym nie opuścimy UE 29 marca. To opóźnienie jest dla mnie rzeczą absolutnie zasmucającą - podkreśliła brytyjska premier.

Czytaj także: Politycy o orędziu May: Wini wszystkich oprócz siebie

Dziś spiker Izby Gmin starał się przekonać parlamentarzystów, że nie zrobili niczego złego. - Nikt z Was nie jest zdrajcą. Robicie wszystko, co w waszej mocy - powiedział John Bercow.

- Wierzę w instytucję parlamentu, w prawa członków tej izby i w ich zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków. Jedynym obowiązkiem każdego posła jest robienie tego, co uważa za słuszne - dodał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA