fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Minister: Wielka Brytania będzie zawsze żałowała twardego brexitu

AFP
Wielka Brytania będzie stale żałować opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia, a parlament musi podjąć decyzję o zakończeniu tego procesu w ciągu najbliższych dwóch tygodni - mówi Greg Clark, minister ds. biznesu

Słowa brytyjskiego ministra padają po tym, jak media donoszą o obawach rządu w sprawie możliwego paraliżu systemu transportowego. Urzędnicy obawiają się również, że Wielka Brytania nie poradzi sobie z odpadami.

Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską 29 marca, ale parlamentarzyści w ubiegłym miesiącu odrzucili treść porozumienia wynegocjowanego przez premier Theresę May. Bruksela w tym tygodniu odrzuciła możliwość kolejnych negocjacji w sprawie brexitu.

Czytaj także: 

UE nazywa Gibraltar "kolonią". Londyn protestuje

Szef MSZ Wielkiej Brytanii: Brexit może się opóźnić

Brak porozumienia oznacza oznacza dla Londynu ryzyko poważnego zakłócenia handlu z UE i wyeliminowanie brytyjskich przedsiębiorstw z ogólnoeuropejskiego systemu dostaw - ostrzega Clark.

- Jeśli podejmiemy decyzję, która moim zdaniem będzie błędem, będziemy tego zawsze żałowali. W podręcznikach od historii to będzie tak duże osiągnięcie jak pierwsza rewolucja przemysłowa - ocenił minister.

Clark powiedział, że parlament do połowy lutego musi zatwierdzić umowę. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA