fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Tusk rozmawiał z May. "Ważny tydzień dla brexitu"

Theresa May
AFP
Szef RE Donald Tusk poinformował, że rozmawiał z premier Theresą May. We wtorek brytyjski parlament ma głosować w sprawie umowy dotyczącej wyjścia z Unii Europejskiej.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował na Twitterze, że to będzie bardzo ważny tydzień dla losu brexitu.

Głosowanie w sprawie porozumienia we wtorek, a brytyjska premier nadal ma problem z przekonaniem polityków do poparcia treści umowy.

Jak informuje dziś "Sunday Times", Theresa May chce jechać do Brukseli w celu zmiany umowy. Efektem mogłoby być przesunięcie kluczowego głosowania.

Wystarczy, że 7 z 316 deputowanych torysów odwróciło się od premier, a los porozumienia jest przesądzony: zbyt mało posłów laburzystów dało się przekonać w tej sprawie Downing Street, aby May udało się zrekompensować pomocą opozycji potężny bunt w szeregach jej własnej partii. Tymczasem przynajmniej 81 konserwatystów publicznie ogłosiło, że we wtorek będzie głosowało na „nie".

Tymczasem w grudniu odsetek Brytyjczyków, którzy chcieliby pozostania w UE, przekroczył 50 proc. - wynika z sondażu BMG Research dla "The Independent".

Przeprowadzane regularnie badanie wskazuje, że od lata odsetek Brytyjczyków, którzy chcieliby pozostania Wielkiej Brytanii w UE rośnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA