fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cyfrowo, czyli taniej i wygodniej

Beata Drewnowska
Fotorzepa, Dominik Pisarek
Gdyby jeszcze dwa lata temu ktoś powiedział mi, że niemal przestanę kupować tradycyjne książki, z pewnością bym nie uwierzyła.

Długo broniłam się bowiem przed zachwalanym przez wiele osób czytnikiem elektronicznym. Los sprawił jednak, że takie urządzenie dostałam w prezencie. Nie miałam więc wyjścia i musiałam spróbować.

O dziwo, bardzo szybko stałam się fanką mojego czytnika. Nie jestem wyjątkiem. Z badania przeprowadzonego w kilku krajach naszego regionu przez firmę GfK na zlecenie PayPal wynika, że co drugi kupujący prezenty pod choinkę w internecie zamierza wybrać – zamiast tradycyjnych – wersje elektroniczne książek, płyt czy filmów. Nie oznacza to z pewnością końca dotychczasowego sposobu robienia prezentów. Pokazuje jednak, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej cyfrowym.

Za zmianami przemawia nie tylko wygoda korzystania z cyfrowych rozwiązań (cała operacja zakupu e-booka trwa zazwyczaj kilka minut), ale także ich niższa cena. W przypadku elektronicznych i tradycyjnych książek różnica wynosi od 20 do 30 proc. W świecie, w którym mamy coraz mniej czasu, a ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA