fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poczta Polska wyposaży kilka tysięcy listonoszy w tablety

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Pocztowcy wchodzą w XXI wiek. Dzięki urządzeniom mobilnym nie tylko dostarczą nam listy, ale też zaoferują pożyczki czy ubezpieczenia. Wreszcie będzie można płacić kartą, a nie tylko gotówką.

W połowie grudnia w największych miastach w całym kraju pojawią się listonosze wyposażeni nie tylko w torby z korespondencją, ale także w nowoczesne tablety – dowiedziała się „Rzeczpospolita". Dzięki tym urządzeniom będzie można na ekranach pokwitować odbiór przesyłki, a nadawcy będą w stanie online śledzić jej status. Ale Poczta Polska (PP) ma znacznie więcej planów wobec tabletów. Chce, by za ich pomocą listonosze sprzedawali ubezpieczenia (pocztowcy z taką e-ofertą pojawią się pod naszymi drzwiami już w I kwartale 2016 r.) czy usługi finansowe.

– Potencjał tych urządzeń jest niemal nieograniczony. Umożliwią one m.in. automatyzację doręczania przesyłek, zbieranie tzw. leadów sprzedażowych, czyli typowanie konkretnej grupy osób potencjalnie zainteresowanej różnymi produktami i usługami – mówi nam Łukasz Kulesza, dyrektor ds. rozwoju usług finansowych w PP. Dzięki tabletom od II połowy 2016 r. u listonosza będzie można dokonywać płatności kartą....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA