fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rodzime startupy przyspieszą swoje biznesy

materiały prasowe
System informatyczny do operacyjnego zarządzania inwestycjami przemysłowymi, autonomiczny garaż dla dronów, nowatorski materiał antymikrobiotyczny do ochrony produktów z tworzyw sztucznych, farb i silikonów, czy system analizy danych z kamer wideo np. na lotniskach – to tylko niektóre z innowacyjnych projektów, opracowanych przez polskie startupy, które będą miały rozwinąć się dzięki Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu.

KPT wybrał właśnie 12 uczestników 2. edycji programu akceleracyjnego w obszarze Industry 4.0 i smart city. Przez następne trzy miesiące startupy będą pracować nad przyspieszeniem swoich biznesów z uznanymi ekspertami i dużymi przedsiębiorstwami. Z KPT ScaleUp współpracuje 13 korporacji, które są potencjalnym poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań. Przez cały czas trwania programu uczestnicy mają otwarte drzwi do takich przedsiębiorstw, jak Kraków Airport, Budimex, Oknoplast, Protech, Siemens, czy Woodward. Poza wsparciem partnerów i doradztwem ekspertów, startupy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

- Nie potwierdziły się obawy, że po pierwszych rundach akceleracyjnych w Polsce zmniejszy się podaż dobrych projektów. Przeciwnie, w puli blisko 100 zgłoszeń, jakie wpłynęły do nas tym razem, było naprawdę sporo świetnie przygotowanych startupów – mówi Bartosz Józefowski, odpowiedzialny za koordynację programu.

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach rządowego programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA