fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Łukaszenko: Jeśli USA rozpiszą nowe wybory, to my też

Aleksander Łukaszenko
president.gov.by / mat. prasowe
Przedterminowe wybory prezydenckie na Białorusi mogą się odbyć tego samego dnia, co w Stanach Zjednoczonych - powiedział Aleksander Łukaszenko.

W środę ministrowie spraw zagranicznych państw grupy G7 w komunikacie opublikowanym po spotkaniu w Londynie wezwali Białoruś do przeprowadzenia "nowych, wolnych i uczciwych wyborów prezydenckich pod międzynarodową obserwacją".

Pytany o to w piątek Aleksander Łukaszanko odparł: - Jestem za. Publicznie to ogłaszam. Jestem za wyborami, których żądają.

Czytaj także:
Łukaszenko: Potomkowie faszystów nie będą mnie sądzić

Rządzący Białorusią Łukaszenko zastrzegł, że nowe głosowanie w kraju odbędzie się, jeśli przedterminowe wybory zostaną także rozpisane w Stanach Zjednoczonych.

- Gdy tylko Stany Zjednoczone ogłoszą przyspieszone wybory prezydenckie, my ogłosimy wybory w Białorusi na ten sam dzień - oświadczył, cytowany przez państwową agencję BiełTA.

- Możemy przeprowadzić te wybory. USA nigdy się nie zgodzą na powtórne wybory - mówił.

Wybory prezydenckie na Białorusi odbyły się w sierpniu ubiegłego roku. Aleksander Łukaszenko został po nich zaprzysiężony na swą szóstą kadencję. Według opozycji, wybory zostały sfałszowane, a w rzeczywistości wygrała je żona aresztowanego wcześniej blogera Swiatłana Cichanouska. Łukaszenko odrzucał te oskarżenia.

Źródło: rp.pl / BiełTA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA