fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Christine Lagarde chce skończyć ze sporami w EBC

Christine Lagarde
Bloomberg
Nowa prezes EBC chce położyć kres wewnętrznym walkom w superbanku strefy euro po wyjściu na jaw rzadko ujawnianego starcia specjalistów od ustalania zmian w polityce banku

- Powinniśmy teraz skoncentrować się nad sposobami znalezienia w przyszłości wspólnego gruntu. Zawsze szukam wspólnego gruntu i doprowadzenia do pogodzenia różnych opinii — powiedziała Christine Lagarde tygodnikowi „Der Spiegel".

Bank z Frankfurtu zatwierdził we wrześniu pakiet działań pobudzających gospodarkę, ale jedna trzecia decydentów była przeciwna nowemu skupowi obligacji, niektórzy wyrażali publicznie swą dezaprobatę wywołując bezprecedensowy dysonans w instytucji, która zwykle podejmuje decyzje na podstawie powszechnej zgody — stwierdził Reuter.

Lagarde dodała, że zamierza zapoczątkować szerszy przegląd polityki banku natychmiast po objęciu stanowiska prezesa i od początku zaangażuje w to członków rady prezesów odpowiedzialnej za zmiany w polityce banku.

Powtórzyła standardowe przesłanie swego poprzednika, Mario Draghiego, że polityka fiskalna powinna bardziej przyczyniać się do zwiększania wzrostu gospodarczego i inflacji. Nowa prezes chce też przybliżyć pracę EBC społeczeństwu, przywiązuje dużą wagę do takich kwestii jak zmiana klimatu i zwiększenie proporcji kobiet w świecie finansów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA