fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Jest nowy zarząd PKO BP

Bloomberg
Dzisiaj rada nadzorcza największego banku w Polsce powołała nowy zarząd. Dołączył do niego Rafał Antczak, niedoszły prezes GPW. Zbigniew Jagiełło zachował stanowisko.

Rada nadzorcza PKO BP powołała nowy dziewięcioosobowy zarząd na nową, rozpoczynającą się 2 lipca trzyletnią kadencję. Wśród nich są dotychczasowi członkowie, czyli Zbigniew Jagiełło (prezes) oraz wiceprezesi: Janusz Derda, Bartosz Drabikowski, Maks Kraczkowski, Mieczysław Król, Piotr Mazur, Jakub Papierski i Jan Emeryk Rościszewski. Na stanowisku prezesa pozostał więc Zbigniew Jagiełło, który od października 2009 r. kieruje tym największym na polskim rynku bankiem.

Dołączył do zarządu Rafał Antczak, również w randze wiceprezesa, niedoszły prezes GPW (na jego powołanie na to stanowisko zgody nie wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego). Przez lata 2008-2017 związany z Deloitte, gdzie był członkiem zarządu odpowiedzialnym m.in. za analizy i prognozy mikro- i makroekonomiczne oraz doradztwo strategiczne i biznesowe. W latach 2006-2008 zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego i głównego ekonomisty Grupy PZU, pełniąc równolegle funkcje członka rad nadzorczych w spółkach zależnych. W latach 1994-2006 ekonomista w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE Fundacja Naukowa (założonym przez Leszka i Ewę Balcerowiczów). Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Comprehensive Course in Market Economics na Joint Vienna Institute.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA