fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Startują pierwsze bankomaty zbliżeniowe

Fotorzepa/Marta Bogacz
BGŻ BNP Paribas oraz IT Card jako pierwsi w Polsce uruchomili urządzenia dwufunkcyjne z funkcją wpłat i wypłat realizujące transakcje zbliżeniowe. Niebawem posłużyć do tego ma również telefon.

Od kilku dni klienci Banku BGŻ BNP Paribas mogą wpłacać i wypłacać gotówkę bezstykowo. Do realizacji transakcji wystarczy zbliżenie karty. Udogodnienie zostało wprowadzone dzięki współpracy tego banku oraz IT Card (firma ta obsługuje ponad 5000 bankomatów, w tym 2500 bankomatów i ponad 300 wpłatomatów własnej sieci Planet Cash). To pierwsze tego typu rozwiązanie oferowane w Polsce.

W ramach pilotażu projektu uruchomionych zostało 5 urządzeń w wybranych miastach, a do końca roku zainstalowanych zostanie co najmniej 100 kolejnych maszyn. – Wprowadzając wpłatomaty realizujące transakcje zbliżeniowo kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą klientów. Cieszę się, że to klienci naszego banku, jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z tak nowoczesnego rozwiązania, dzięki czemu uprościmy ich operacje gotówkowe. Coraz większa liczba urządzeń pracujących w tym modelu obsługi, pozwoli klientom szybko i bezdotykowo pobrać lub wpłacić pieniądze – mówi Valentyna Khokhlova, dyrektor Biura Zarządzania Siecią w Banku BGŻ BNP Paribas.

Wskazuje, że dzięki nowej usłudze bank odciąży pracowników w oddziałach. - Pozwoli to nam w jeszcze większym stopniu skupić się na doradzaniu naszym klientom i ich jak najlepszej obsłudze w kwestiach, w których żadna maszyna nie zastąpi człowieka – dodaje Khokhlova.

– Prostota i wygoda transakcji zbliżeniowych czyni je coraz bardziej popularnymi. Zależy nam na tym, aby stale podążać za oczekiwaniami naszych klientów oraz wprowadzać nowatorskie rozwiązania, które wpisują się w ich potrzeby. Udostępnienie funkcji zbliżeniowych wpłat gotówki jest zatem kolejnym naturalnym etapem rozwoju sieci Planet Cash. Co więcej, w niedalekiej przyszłości będzie możliwość dokonania wpłat gotówki również za pomocą telefonu – komentuje Jarosław Skoczylas, dyrektor ds. sprzedaży w IT Card.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA