fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Banki z obsługą w języku ukraińskim

Fotorzepa/Marta Bogacz
Instytucje finansowe dostrzegły potencjał w coraz liczniejszej grupie Ukraińców przybywających do Polski w celach naukowych, zarobkowych czy planujących osadzić się tu na całe życie.

Nasi sąsiedzi ze Wschodu otwierają u nas nowe biznesy, kupują mieszkania, wykonują transakcje transgraniczne i potrzebują zaplecza finansowego, które zagwarantować mogą im banki. Te, coraz chętniej przygotowują więc dla nich specjalnie skrojone oferty.

Obywatele Ukrainy już dziś liczyć mogą na to, że w oddziałach banków porozmawiają z doradcą w swoim ojczystym języku. Z taką usługą spotkać się jednak można wyłącznie w dużych miastach, gdzie działają BGŻ BNP Paribas i Getin Bank. O zatrudnieniu w wybranych placówkach doradców klientów posługujących się, poza językiem polskim, także ukraińskim myśli również Bank Pocztowy. Ponadto, w wielu instytucjach dostępne są broszury informacyjne tłumaczące na język ukraiński podstawowe zalety kont osobistych. Znaleźć je można w PKO BP, Banku Millennium, BZ WBK, Getin Banku czy BGŻ BNP Paribas (również raczej w centrach większych miast).

Warto pamiętać, że pomoc znaleźć można także na infolinii. Tę, z wyborem tłumaczenia na język ukraiński, obsługuje aż siedem banków: PKO Bank Polski, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Millennium, Getin Bank i ING Bank Śląski. Te dwa ostatnie udostępniają język rosyjski. Specjalne Contact Center otworzyć ma również w przyszłości Bank Pocztowy.

Banki dostosowują ponadto swoje strony internetowe do obsługi klientów obcojęzycznych. Podstawowym językiem tłumaczonych stron, często nie jest już język angielski a właśnie ukraiński. Specjalnie przygotowane dla obywateli Ukrainy serwisy www z opisem pełnej gamy produktowej (bez dostępu do bankowości internetowej w tym języku) mają: PKO BP, Raiffeisen Polbank, Credita Agricole, Bank Pocztowy, Bank Zachodni WBK, Getin Bank oraz BGŻ BNP Paribas.

Dodatkowym pozytywnym aspektem, który potwierdza zwiększającą się otwartość i zaufanie instytucji finansowych do przybywających do Polski obcokrajowców jest zminimalizowanie formalności, które pozwalają na otwarcie konta w banku. Obecnie zazwyczaj wymagany jest wyłącznie paszport lub karta czasowego pobytu. Takie rozwiązania przyczyniają się do tego, że coraz większa grupa, z blisko 2 mln legalnie pracujących w Polsce Ukraińców, może korzystać z darmowych kont i kart oraz tańszych przelewów do swojej ojczyzny, a naszym bankom przybywa klientów dających duży potencjał biznesowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA