fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Commerzbank drożeje po trzęsieniu ziemi

Bloomberg
W piątek rewolta akcjonariuszy zmiotła kierownictwo Commerzbanku, a dzisiaj we Frankfurcie akcje inwestora strategicznego mBanku podrożały o ponad 4 proc.

Amerykański Cerberus Capital Management, wieloletni inwestor, który stanął na czele buntu, zaapelował o uporządkowany proces zmiany na stanowiskach prezesa zarządu i szefa rady nadzorczej Commerzbanku. Uważa, że najpierw trzeba wyłonić szefa nadzoru, którego oficjalna dymisja jest spodziewana na początku sierpnia.

Prezes Martin Zielke złożył rezygnację w piątek wieczorem. Podczas jego czteroletniej kadencji kurs akcji Commerzbanku spadł o prawie połowę.

„Jesteśmy zaskoczeni rozwojem sytuacji, oczekiwaliśmy, że obecne kierownictwo utrzyma się i bardziej agresywnie będzie redukowało koszty”: napisali w poniedziałkowym raporcie analitycy Citigroup Inc .

Spośród obecnego menedżmentu Commerzbanku największe szanse na prezesurę, według źródeł Bloomberga, ma Roland Boekhout, odpowiadający za klientów korporacyjnych. Szefem rady nadzorczej może zostać Nicholas Teller, obecnie członek tego gremium.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA