Banki

Zmiany w zarządzie Alior Bank. Prezes podał sie do dymisji

Fotorzepa/Grzegorz
Pełniącą obowiązki prezesa Alior Banku po rezygnacji Michała Chyczewskiego została Katarzyna Sułkowska.

Rada nadzorcza Alior Banku po przyjęciu rezygnacji Michała Chyczewskiego z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu i p.o. prezesa Alior Banku powierzyła kierowanie pracami zarządu obecnej wiceprezes Katarzynie Sułkowskiej - poinformował bank w komunikacie.

Chyczewski od niemal dziewięciu miesięcy czekał na zgodę KNF na objęcie przez niego funkcji prezesa banku.

"Rada Nadzorcza powierzyła kierowanie pracami Zarządu Pani Katarzynie Sułkowskiej, Wiceprezes Zarządu Alior Bank SA i upoważniła Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Tomasza Kulika do podpisania w imieniu Rady Nadzorczej wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powołanie Pani Katarzyny Sułkowskiej na Prezesa Zarządu Banku" - napisano w komunikacie.

Rada nadzorcza banku powołała także Marcina Jaszczuka na stanowisko wiceprezesa Alior Banku.

Katarzyna Sułkowska wiceprezesem Alior Bank została na początku grudnia 2011 roku. Była współautorem strategii Alior Banku na lata 2017 -2020.

W latach 2002 - 2007 była zatrudniona w Banku BPH na stanowisku dyrektora Zarządzającego Departamentem Windykacji Detalicznej.

W latach 1998 - 2001 pracowała w Citibank Polska gdzie pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Windykacji.

Karierę zawodową rozpoczęła w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie jako pracownik Wydziału Informacji, Analiz i Szkoleń. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finansów i bankowości.

Michał Chyczewski w przeszłości związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dyrektor zarządzający), PKO Bankiem Polskim SA (pierwszy wiceprezes Kredobank na Ukrainie), Bankiem BPH S.A. (starszy ekonomista) oraz grupą inwestycyjną MCI (wiceprezes Private Equity Managers S.A., członek zarządu MCI Capital TFI S.A., członek zarządu Invia AS w Czechach).

Karierę zawodową rozpoczął w warszawskim biurze firmy doradczej Andersen w roku 2002.

W latach 2007-2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiedzialny za sektor instytucji finansowych, a w latach 2015-2016 Stały Przedstawiciel RP przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie.

Jest absolwentem szwajcarskiego uniwersytetu HSG w St. Gallen (International Executive MBA), programu menadżerskiego z zakresu fuzji i przejęć na Harvard Business School oraz kierunku metody ilościowe i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL