fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Jest nowy wiceprezes PKO BP

Rafał Kozłowski
materiały prasowe
Rada nadzorcza największego banku w Polsce zaraz po odwołaniu wiceprezesa Bartosza Drabikowskiego powołała na jego miejsce Rafała Kozłowskiego, kierującego PKO Bankiem Hipotecznym.

Rafał Kozłowski, dotychczasowy prezes PKO Banku Hipotecznego (jego jedynym właścicielem jest PKO BP), został dzisiaj wybrany przez radę nadzorczą na nowego wiceprezesa PKO BP. Obejmie stanowisko z początkiem stycznia.

Zastąpi odwołanego dwie godziny wcześniej Bartosza Drabikowskiego. To spore zaskoczenie dla rynku, bo Drabikowski jako wiceprezes i szef obszaru finansów oraz rachunkowości pracował w tym największym w Polsce banku od maja 2008 r. Powodów zmiany kadrowej nie podano.

Rafał Kozłowski prezesem PKO BH był od jego powstania, czyli od jesieni 2014 r. Szybko wyprowadził tę instytucję na szczyt listy największych banków hipotecznych w Polsce. Pod jego kierownictwem bank szybko stał się największym emitentem listów zastawnych na naszym rynku, prowadził też największe z banków hipotecznych emisje za granicą. Łączna wartość wyemitowanych i pozostających w obrocie listów zastawnych wg stanu na 29 września 2017 r. wynosiła 8,37 mld zł. Aktywa banku przekraczają 12 mld zł.

Jak podaje bank w raporcie Kozłowski jest „najwyższej klasy specjalistą w zakresie bankowości hipotecznej, ryzyka finansowego, controllingu oraz rachunkowości i sprawozdawczości”. Pracował na stanowiskach kierowniczych w Powszechnym Banku Kredytowym, Banku BPH-PBK, Banku Pekao i PKO Banku Polskim. Pełnił także funkcje dyrektora finansowego i członka zarządu w Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. (CEDC, jedna ze spółek zależnych byłego giełdowego Pelionu) w Amsterdamie, gdzie zarządzał międzynarodowym holdingiem 160 spółek w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Od 2012 roku związany jest z PKO Bankiem Polskim, gdzie odpowiadał m.in. za projekt związany z organizacją PKO Banku Hipotecznego.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek: Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne) oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 roku ukończył studia MBA. Z branżą bankową związany od 1995 roku. W przeszłości zajmował się konstruowaniem strategii i budżetu banków oraz ich monitorowaniem, sporządzaniem analiz finansowych i sprawozdań giełdowych oraz przygotowywaniem ofert publicznych i transakcji akwizycji zagranicznych podmiotów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA