fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowe oprocentowania lokat Inbanku

www.inbankpolska.pl
Od dzisiaj bank podwyższa oprocentowanie dla wszystkich oferowanych okresów lokat. Na trzyletniej będzie to 3,15 proc. w skali roku.

Inbank podniósł oprocentowanie wszystkich lokat. Dla krótszych terminów wynosi ono 2,65 proc. dla 6 m-cy i 2,85 proc. dla 12 miesięcy. Oprocentowanie lokaty 24-miesięcznej wzrosło do 3,00 proc., natomiast najdłuższa lokata na 36 miesięcy oprocentowana będzie na 3,15 proc. 

 

Stawki obowiązywać będą dla wszystkich nowo założonych lokat. Oprocentowanie na dotychczasowym portfelu nie ulega zmianie. Zmianie nie uległy pozostałe warunki terminowych lokat oszczędnościowych w Inbank. Depozyty mogą być zakładane w kwotach minimum 5 tys. zł, a maksimum 50 tys. zł. Maksymalny limit wszystkich lokat na jednego klienta pozostaje na poziomie aż 200 tys. zł.Lokaty, wraz z kredytami gotówkowymi i kredytem samochodowym, tworzą ofertę Inbank. Wszystkie produkty klient zakłada w 100 proc. przez Internet. Online podpisuje umowę, a na koniec zasila depozyt przelewem. Osobom chcącym założyć lokatę terminową nie są stawiane żadne dodatkowe wymagania. Nie muszą korzystać z powiązanych produktów bankowych, a każdy Klient, zarówno nowy, jak i mający już swoją historię w Inbank, otrzymuje te same warunki.


- Wprowadzane zmiany mają uczynić naszą ofertę lokat jeszcze korzystniejszą. Proponujemy bardzo konkurencyjne stawki i jak zawsze stawiamy na wygodę i komfort, tworząc ofertę dopasowaną do potrzeb klientów - mówi Piotr Czajka, Dyrektor Departamentu Produktów Depozytowych i Procesów Biznesowych Inbank Polska.


Niezmienna pozostaje gwarancja depozytów – zabezpiecza je Bankowy Fundusz Gwarancyjny w Estonii Tagatisfond do wysokości 100 tys. euro, przypadającej na jednego klienta. Obecnie daje to ochronę do kwoty ok. 425 tys. zł.Oprocentowanie lokat w Polsce jest na historycznie niskich poziomach z powodu niskich stóp procentowych NBP. Średnie oprocentowanie nowych lokat, jak wynika z danych banku centralnego, to niecałe 1,5 proc. Warto też pamiętać o inflacji, która w lipcu wynosiła 1,7 proc. w skali roku. Do tego trzeba wziąć pod uwagę podatek od zysków kapitałowych o stawce 0,19 proc.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA