fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Powstaje nowy zarząd Aliora

Fotorzepa/ Grzegorz Zawisza
W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza Alior Banku powołała trzy osoby do nowego zarządu. Są zaskoczenia. Nowego prezesa wciąż jednak jeszcze nie znamy.

Rada nadzorcza powołała Katarzynę Sułkowską, Michała Chyczewskiego i Filipa Gorczycę do zarządu Alior Banku na wspólną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się 29 czerwca. Pozostałych członków zarządu, w tym prezesa, prawdopodobnie poznamy już niebawem. Tydzień temu Wojciech Sobieraj, prezes i twórca Alior Banku, zapowiedział rezygnację. Rada nadzorcza wtedy zapowiedziała, że przedstawi nowy zarząd do połowy czerwca.

Katarzyna Sułkowska pełni funkcję wiceprezesa Aliora od grudnia 2011 r. Od stycznia 2008 r. do listopada 2011 r. kierowała Obszarem Ryzyka Kredytowego w tym banku - odpowiadała za stworzenie polityki kredytowej, założeń produktowych oraz metodologicznych, zaprojektowanie oraz wdrożenie procesów analizy kredytowej, monitoringu i windykacji. W latach 2002-2007 była dyrektorem zarządzającym Departamentu Windykacji Detalicznej Banku BPH. W tym czasie była odpowiedzialna m.in. za przeprowadzenie procesu połączenia dwóch struktur windykacyjnych Banków BPH i PBK, wdrożenie nowego podejścia procesowego oraz systemu informatycznego wspierającego ten proces. Odpowiadała również za przeprowadzenie jednej z pierwszych pakietowych sprzedaży wierzytelności. W latach 1998-2001 pracowała w Citibank Polska, gdzie pełniła funkcję naczelnika w Departamencie Windykacji. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finanse i bankowość.

Michał Jan Chyczewski przed powołaniem w skład zarządu Aliora prowadził grupę doradztwa transakcyjnego dla sektora instytucji w finansowych w Polsce w firmie doradczej EY. W przeszłości związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dyrektor zarządzający), PKO BP (pierwszy wiceprezes Kredobank na Ukrainie), Bankiem BPH (starszy ekonomista) oraz grupą inwestycyjną MCI (wiceprezes Private Equity Managers, członek zarządu MCI Capital TFI, członek zarządu Invia AS w Czechach). Karierę zawodową rozpoczął w warszawskim biurze firmy doradczej Andersen w roku 2002. W latach 2007-2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiedzialny za sektor instytucji finansowych, a w latach 2015-2016 Stały Przedstawiciel RP przy Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Absolwent szwajcarskiego uniwersytetu HSG w St. Gallen (International Exucutive MBA), programu menadżerskiego z zakresu fuzji i przejęć na Harvard Business School oraz kierunku metody ilościowe i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej.

Filip Gorczyca od 2016 r. pełni funkcję dyrektora ds. Działalności Inwestycyjnej w Grupie Medicover, gdzie odpowiadał za proces pierwszej oferty publicznej zakończony debiutem na Giełdzie w Sztokholmie w maju 2017 r. W latach 2004-2016 pracował w międzynarodowej firmie doradczej PwC, gdzie od 2011 r. jako wicedyrektor odpowiadał za usługi w zakresie rynków kapitałowych i raportowania finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmował się także badaniem sprawozdań finansowych oraz świadczeniem usług doradczych w zakresie sprawozdawczości finansowej. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta oraz certyfikat ACCA. Absolwent programu menedżerskiego na Harvard Business School oraz kierunku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA