fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank wprowadza opłaty za bankomaty, także swoje

Fotorzepa, Urszula Lesman
Ta podwyżka dotknie każdego, bo trudno znaleźć klienta, który nie wypłaca gotówki z bankomatu. Chociażby od czasu do czasu.

Od 1 lutego 2017 r. mBank wprowadza opłaty za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów, także Euronet i Planet Cash, które traktowane były „jak własne”. Bezpłatne będą nadal wypłaty kwot POWYŻEJ 100 zł (w sieci 10.000 bezprowizyjnych bankomatów). Natomiast każda wypłata poniżej 100 zł będzie obciążona opłatą w wysokości 1,30 zł.

Wypłata bez karty

Ci, którzy nie chcą płacić prowizji mogą płacić przy pomocy usługi BLIK w aplikacji mobilnej mBanku. Ta usługa ma na razie pozostać bezpłatna. Pozwala wypłacić pieniądze w sieci 15 tysięcy bankomatów. Aby z niej skorzystać należy w bankomacie wybrać usługę „wypłata bez karty”. Wypłata odbywa się poprzez wprowadzenie jednorazowego kodu, który wyświetla się na ekranie smartfona

Innym sposobem na ominięcie prowizji jest skorzystanie z usługi cash back czyli wypłata gotówki podczas zakupów. Taka usługa jest m.in. w sieciach Żabka, Carrefour czy Orlen.

Żeby usług było więcej

Tłumaczenie banku, dlaczego wprowadza tak radykalny krok jest enigmatyczne:

„Od 2000 roku, czyli od początku istnienia oferty mBanku dla klientów indywidualnych, dbamy o dostarczanie Ci jak najszerszego zakresu usług – zwłaszcza tak ważnych, jak dostęp do szerokiej sieci bankomatów. Aby liczba dostępnych maszyn była dalej tak duża jak dzisiaj, musimy wprowadzić nowe zasady wypłat”.

Na pocieszenie informuje jednocześnie, że upraszcza warunki pozwalające uniknąć opłaty za kartę. Nie będzie już warunku minimalnej wartości transakcji. Wystarczy, że klient 5 razy w miesiącu zapłaci kartą, żeby opłaty nie było.

Inni też podwyższają

mBank nie jest pierwszym bankiem, który w ostatnim czasie podwyższa lub wprowadza opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach. W ostatnim okresie opłaty, na niekorzyść klientów wprowadziły też ING Bank Śląski, Deutsche Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA