fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

MS: egzaminy prawnicze 2020 na podstawie stanu prawnego sprzed epidemii koronawirusa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Zadania podczas czerwcowego egzaminu adwokackiego i radcowskiego będą rozwiązywane na podstawie stanu prawnego obowiązującego w pierwotnym terminie egzaminów, czyli 24-27 marca.

Przypomnijmy, iż w pierwotnym terminie (24-27 marca 2020 r.) egzaminy zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa. Nowy, dodatkowy termin to 23-26 czerwca.

Zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości zdający, którzy przygotowywali się pierwotnie do egzaminów w marcu, nie powinni odczuwać negatywnych skutków związanych z ogłoszonym stanem epidemii w kraju i przesunięciem terminu egzaminów. Dlatego będą zdawać to, co było przedmiotem ich nauki podczas aplikacji.

Czytaj także:

Przewodniczący zespołów do przygotowania zadań na egzaminy radcowski i adwokacki podają do wiadomości, że podczas czerwcowych egzaminów przy rozwiązywaniu zadań stosowany będzie stan prawny obowiązujący 24-27 marca 2020 r. Będą to uwzględniać udostępniane zdającym na salach egzaminacyjnych systemy informacji prawnej.

Jak przy tym zaznaczono, zadania nie będą dotyczyć ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z 2 marca 2020 r. ani pozostałych przepisów, wprowadzonych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego lub stanem epidemii, jak i innych przepisów, które weszły w życie po marcowym terminie egzaminu.

Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA