fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Dziekani wydziałów prawa piszą do Ziobry ws. terminu egzaminu na aplikacje prawnicze

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Dziekani wydziałów prawa 11 uniwersytetów zwrócili się do ministra Zbigniewa Ziobry o przesunięcie egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze na koniec października.

Egzaminy wstępne na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą mają odbyć się w sobotę 26 września 2020 roku.

W tym tygodniu dziekani wydziałów prawa 11 uczelni zwrócili się do ministra sprawiedliwości o zmianę tego terminu, i przesunięcie egzaminów na koniec października.

Jak wyjaśniają, ograniczenia związane ze stanem epidemii wirusa COVID-19 stanowią utrudnienie dla planowanego przeprowadzenia zarówno zajęć, jak i egzaminów na ostatnim roku studiów, zaliczenia obowiązkowych praktyk, terminowego sporządzenia pracy magisterskiej i jej obrony w czasie gwarantującym przystąpienie do egzaminu.

Jak wskazano w piśmie dziekanów wydziałów prawa, znaczna część studentów kończących w bieżącym roku studia nie mogłaby z przyczyn formalnych przystąpić do egzaminu w zaplanowanym na koniec września terminie.

Do tego stanowiska przyłączyła się Naczelna Rada Adwokacka, która zwraca uwagę na dobro wszystkich młodych ludzi, którzy postanowili wykonywać w przyszłości jeden z zawodów prawniczych.

Czytaj także:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA