fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Zdewastowano nagrobek mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej

Grób mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Na Starym Cmentarzu w Łodzi nieznani sprawcy zniszczyli nagrobek mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej w latach 2007-2010.

Mecenas Agacka-Indecka zginęła w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 r. Jej nagrobek ktoś pomazał czerwoną farbą.

O zdarzeniu napisał w mediach społecznościowych przewodniczący rady miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski.

„Zdewastowano grób mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, ofiary katastrofy Smoleńskiej. Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bestialstwa, jakim musiał kierować się sprawca tego haniebnego czynu! Brak mi słów, by wyrazić złość i oburzenie. Oby policja znalazła sprawcę i najsurowiej został on ukarany! Spoczynek mec. Agackiej-Indeckiej został zakłócony w 2018 r., gdy wbrew woli matki i mimo protestów adwokatów oraz Mieszkańców Łodzi, Jej ciało zostało ekshumowane. Dziś po raz kolejny Jej spoczynek został naruszony... Ten akt wandalizmu uderza nie tylko w pamięć śp. Joanny Agackiej-Indeckiej, ale także w całą polską adwokaturę, społeczność Łodzi i Uniwersytet Łódzki!" - napisał Gołaszewski.

Oświadczenie w sprawie dewastacji wydał Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Przemysław Rosati:

"W związku z powzięciem informacji o zdewastowaniu na Cmentarzu Starym w Łodzi nagrobka ś.p. adwokat Joanny Agackiej-Indeckiej, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, która zginęła w dniu 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej, jestem w stałym kontakcie z Dziekanem ORA w Łodzi, Sylwestrem Redeł, który monitoruje czynności organów ścigania, zmierzające do ustalenia sprawców zdarzenia i pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej oraz zmierzające do najszybszego przywrócenia poprzedniego stanu nagrobka.

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec aktu wandalizmu, którego dopuszczono się w miejscu pochówku śp. adw. Joanny Agackiej - Indeckiej, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Jest to zachowanie niegodne, szczególnie bolesne dla Adwokatury." - czytamy w wydanym oświadczeniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA