fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnicy

Plac w Łodzi nosi imię adwokat Joanny Agackiej-Indeckiej

Przy placu adw. Joanny Agackiej-Indeckiej mieści się nowy budynek Sądu Apelacyjnego w Łodzi
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Tragicznie zmarła w katastrofie pod Smoleńskiem prezes Naczelnej Rady Adwokackiej została patronką placu w Łodzi
Wniosek o nadanie jednemu z placów imienia Joanny Agackiej-Indeckiej przyjęli radni jednogłośnie w kwietniu. Wczoraj odbyła się uroczystość i teraz plac między ulicami Narutowicza i Uniwersytecką nosi imię byłej prezes NRA.
W uroczystości wzięło udział wielu prawników, nie tylko adwokatów. – Jestem głęboko wzruszona uhonorowaniem mojej córki. Przypominam sobie, że jeszcze na obchodach 60-lecia adwokatury łódzkiej Joanna wyraziła nadzieję, że wszystkie zawody prawnicze i inne wolne zawody będą współdziałały ze sobą. Przybywając dzisiaj na tę uroczystość, potwierdziliście państwo tę ideę – zwróciła uwagę matka patronki placu adwokat Elżbieta Agacka-Gajdowska. – Głęboko symboliczne jest to, że ta siedziba sądów,
uznana za jedną z trzech najpiękniejszych inwestycji w Polsce w ubiegłym roku, ma jeszcze piękniejszego patrona – mówił minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Joanna Agacka-Indecka była prezesem NRA w latach 2007 – 2010. Zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie pod Smoleńskiem. Pracowała w kancelariach w USA i Wielkiej Brytanii, ale całe życie związana była z Łodzią, gdzie się urodziła i gdzie jest pochowana.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA