fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Turczynowicz-Kieryłło - adwokatka nową szefową kampanii Dudy

Joanna Turczynowicz-Kieryłło
Fotorzepa/ Jakub Czermiński
W środę ogłoszono skład sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy. Na jego czele stanie mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

Studia prawnicze ukończyła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1997 r. Jest absolwentką podyplomowego Studium Praw Człowieka i Prawa Europejskiego.

Prawniczka jest współzałożycielką kancelarii T. de Virion, J. Turczynowicz-Kieryłło i Wspólnicy – Adwokaci i Radcy Prawni. Specjalizuje się w prawie karnym gospodarczym, prawie finansowym i karno-skarbowym. Była pierwszym pełnomocnikiem Piotra Osieckiego, założyciela Altus TFI w aferze Get Back. Zajmowała się sprawami policjantów oskarżanych ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Brała udział w sprawie lustracyjnej dot. uniewinnienia Mariusza Handzlika oskarżanego o współpracę ze służbami bezpieczeństwa. Występowała w sporach jako pełnomocnik Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych ws. produkcji paszportów i dowodów osobistych.

Czytaj także: Znamy skład sztabu wyborczego prezydenta Dudy

Mec. stworzyła kampanię społeczną pn. „Szanuje nie hejtuję". Podkreśla, że absolutna wolność słowa nie istnieje. Procesowała się ze spółką Agora ws. naruszenia dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego w związku z aferą Komisji Nadzoru Finansowego.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w latach 1998-2002 była radną w Radzie Miasta Bydgoszczy z listy AWS. W 2001 r. bez powodzenia kandydowała do Sejmu z tego samego ugrupowania. W 2011 r. była kierownikiem zespołu prawnego w krajowym sztabie wyborczym AWS. Podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w 2019 r. starała się wejść do Senatu z pilskiego okręgu wyborczego. Jako kandydatka Zjednoczonej Prawicy otrzymała blisko 70 tys. głosów poparcia. Przegrała z reprezentantem Koalicji Obywatelskiej Adamem Szejnfeldem.

Zanim poświeciła się prawu i polityce była zawodową szachistką.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA