fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uprzątnięcie drogi powinien nakazać burmistrz

123RF
Osoba, która posiada odpady w postaci korzeni drzew po wycince, jest obowiązana do niezwłocznego ich usunięcia z miejsca nieprzeznaczonego do ich składowania lub magazynowania. Jeśli tego nie wykona wójt, burmistrz lub prezydent miasta, może nakazać usunięcie w drodze decyzji wydawanej z urzędu.
Czego dotyczył spór

Mieszkanka gminy wniosła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego skargę na bezczynność burmistrza. Domagała się w niej m.in. zobowiązania organu do doprowadzenia do uprzątnięcia odpadów. Z opisu sprawy wynikało, że na terenie jednej posesji właściciel usunął dziesięć topoli. Drewno zostało pocięte, natomiast korzenie pozostały częściowo w miejscu usunięcia, a częściowo na skraju drogi gospodarczej.

Wnioskodawczyni żądała, by burmistrz zareagował w sprawie pozostawionych odpadów. Ten odpowiedział, że właściciele posesji otrzymali zgodę na usunięcie 14 drzew. Właściciel korzeni zobowiązał się do ich usunięcia do kwietnia 2013 r.

W listopadzie 2014 r. kobieta znów wystąpiła do burmistrza. Poinformowała go, że  korzenie nadal nie zostały wywiezione z posesji. Wskazała, że stwarzają one zagrożenie dla ruchu. Ten wyjaśnił jednak, że korzenie znajdujące się na poboczu prywatnej drogi nie stwarzają zagrożenia....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA