- Olej z marihuany (CBD) może potencjalnie zostać wykorzystany w leczeniu padaczki, autyzmu, bólu, ADHD czy migreny. W Polsce funkcjonuje jednak w postaci preparatów zarejestrowanych jako suplementy diety, a leczeniem olejem CBD zajmują się często osoby bez wykształcenia medycznego – mówiła Małgorzata Wagner, farmaceutka, działaczka Koalicji na Rzecz Legalizacji Medycznej Marihuany.

- Niestety, nadal wiele osób jest naciąganych na znaczne ilości preparatu, które nie wykazują już działania terapeutycznego – przestrzega specjalistka.

Chemseks to ostatnio popularny hashtag w internecie, pojawiają się nawet treści, które do niego zachęcają. Okazuje się jednak, że mało kto rozumie, czym jest chemseks. O wyjaśnienie tego terminu poprosiliśmy specjalistę – prof. Michała Lew-Starowicza, psychiatrę, seksuologa, kierownika Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP). – Zjawisko chemseksu, znane od kilkudziesięciu lat, wywodzi się ze społeczeństw homoseksualnych mężczyzn. Pierwotnie było utożsamiane ze wstydem związanym z nawiązywaniem relacji seksualnych – tłumaczy specjalista.