Aktualizacja: 04.04.2025 04:29 Publikacja: 07.11.2024 14:32
Warszawa, 18.10.2024. Minister zdrowia Izabela Leszczyna (C) na sali plenarnej Sejmu.
Foto: Tomasz Gzell/PAP
Kryterium 400 porodów rocznie pojawiło się w uzasadnieniu do pierwszej wersji nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Resort zdrowia wskazał wówczas, że to minimalna liczba porodów, która gwarantuje bezpieczeństwo matki i dziecka oraz jakość świadczenia zgodnie z wytycznymi konsultantów krajowych w dziedzinach ginekologii i neonatologii. Rozwiązanie to spotkało się krytyką dyrektorów szpitali, dlatego po konsultacjach publicznych Ministerstwo zapowiedziało uzupełnienie projektu o kryterium geograficzne uwzględniające odległość, jaka dzieli pacjentkę od najbliższej porodówki. Szczegóły miały znaleźć się w rozporządzeniu. Teraz resort zdrowia rezygnuje z takiego modelu reformowania porodówek.
Jeśli porodów jest mniej niż 300, ale szpital ma takie położenie geograficzne, że dojazd pacjentki w inne miejsc...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na onkologię w ramach Funduszu Medycznego. Resort zdecydował o podwyższeni...
– Wojna w Ukrainie zupełnie zmienia podejście do tego, jak należy organizować zabezpieczenie medyczne – mówi gen...
Szkoły przyszpitalne, mimo kluczowej roli, jaką pełnią w procesie zdrowienia dzieci i młodzieży, wciąż pozostają...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Nabór wniosków o pieniądze na inwestycję w onkologię w ramach Funduszu Medycznego ma wystartować na początku kwi...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas