Materiał promocyjny
Dzięki kampanii „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje” dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie dowiedzą się jak i gdzie, szukać profesjonalnej pomocy psychologicznej.
Ta trudna do zaakceptowania sytuacja wywołała u dzieci i młodzieży uczucie zagrożenia, które wpłynęło na ich zdrowie psychiczne. Młode organizmy nie mają jeszcze ukształtowanych dojrzałych mechanizmów obronnych, które pozwalają stawić czoła lękom i problemom. Coraz więcej dzieci i nastolatków zmaga się z objawami depresji, nerwicy lękowej, cierpi z powodu zaburzeń snu i odżywiania. Dlatego kampania edukacyjna „Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”, która w przystępny sposób przekaże informacje na temat: rozpoznawania niepokojących objawów, profilaktyki zdrowotnej i dostępnych form pomocy psychologicznej jest jednym z priorytetowych działań podejmowanych w ramach ochrony zdrowia. Jak podkreśla Minister Zdrowia Adam Niedzielski „epidemiczna izolacja i wywołany przez nią silny stres, który często był duszony w sobie, sprawiły, że coraz liczniejsza grupa dzieci i młodzieży cierpi z powodu swego rodzaju ból wewnętrzny, ból psychiczny. Nie chcemy, by oni czuli się bezradni i opuszczenie. Dzięki łatwo dostępnej pomocy terapeutycznej oferowanej przez ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej , dzieci i młodzież będą mogły szybko skorzystać z profesjonalnego wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego. Dzięki infolinii zawsze pod ręką będą mieli kogoś z kim mogą porozmawiać”.
Projekt popularyzujący wiedzę na temat problemów zdrowia psychicznego oraz pomocy oferowanej przez publiczne placówki, będzie skierowany do dzieci, młodzieży ale także ich rodziców i opiekunów. By treści kampanii dotarły do jak największej liczby osób, ważne będzie zaangażowanie mediów, samorządów, pedagogów i ekspertów ds. promocji zdrowia.