Co swojemu samorządowi mają do zaoferowania kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej? Jak widzą rozwój palestry i jej rolę w społeczeństwie? Czy potrafią zdefiniować problemy trawiące środowisko adwokackie i co ważniejszą mają pomysły na ich rozwiązanie? Jaką dają rękojmię, że determinacja potrzebna do realizacji ambitnych programów nie opuści ich wraz z podaniem wyników wyborczych?

Na te pytania podczas debaty "Rzeczpospolitej" odpowiadają kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej: adw. Joanna Parafianowicz - była członkini Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jacek Trela - aktualny prezes Naczelnej Rady Adwokackie, adw. Maciej Gutowski - dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu i członek Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Przemysław Rosati - członek Naczelnej Rady Adwokackiej oraz adw. Jarosław Szymański - były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, członek Naczelnej Rady Adwokackie. 

Debata została przeprowadzona i zarejestrowana w piątek 29.01. Po jej nagraniu wycofał z niej swoje wypowiedzi Jarosław Szymański.

Krajowy Zjazd Adwokatury podczas którego adwokaccy delegaci z całej Polski wybiorą nowe władze odbędzie się w dniach 19 - 21 marca w Bydgoszczy. KZA będzie miał miejsce z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pierwotnie Zjazd miał zostać zorganizowany w listopadzie 2020 roku, z uwagi jednak na sytuację epidemiczną w kraju oraz przesunięte zgromadzenia wyborcze w izbach adwokackich, Naczelna Rada Adwokacka zdecydowała się na wyznaczenie nowego terminu.

Oto sylwetki kandydatów:

Kto nowym szefem adwokatury? Oto kandydaci na prezesa NRA