Zwycięzcą 20. Rankingu Kancelarii Prawniczych w kategorii liczby prawników jest kancelaria Dentons. Za nią są: CMS, Domański Zakrzewski Palinka i Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. To największe polskie kancelarie. Dla każdej pracuje ponad 100 prawników, a dla Dentons – ponad 200. Przedstawiciele wszystkich odebrali we wtorek wyróżnienia podczas gali rankingowej w Muzeum Polin. To najważniejsza impreza w roku dla środowiska.

– Niewiele jest branż o dużej stabilności rynkowej, na rynku usług prawnych jest inaczej – mówił redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota, podkreślając, że właśnie taki rynek, wsparty autorytetem wielkich nazwisk, jest filarem i nadzieją polskiej demokracji.

Czytaj więcej

Ranking Kancelarii 2022: Na szczytach stabilnie

Z okazji okrągłego jubileuszu rankingu uhonorowaliśmy 20 kancelarii, które włożyły największy wkład w kształtowanie się rynku usług prawnych.

Gość specjalny gali prof. Stanisław Sołtysiński skierował słowa uznania pod adresem „Rz”: – Zaczynam poranną lekturę prasy od „Rzepy”, stała się liderem wolnej prasy w Polsce – mówił.

W tym roku wyróżniliśmy najlepszych prawników i kancelarie aż w 28 dziedzinach prawa. – Dostosowujemy ranking do obowiązujących trendów, stąd nowe kategorie: zielona energia, cyberbezpieczeństwo czy fintech. Kancelarie stawiają na nie coraz częściej – mówi odpowiedzialny za ranking Tomasz Pietryga, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

W rankingu oceniamy nie tylko ilość, lecz także jakość usług. Wyróżnienia trafiły także do kancelarii, które rekomendowały inne kancelarie, wskazując je jako najlepsze na rynku w różnych dziedzinach prawa – zwycięzcą jest kancelaria Maruta Wachta.

Czytaj więcej

Lider rekomendowanych kancelarii bez zmian, ale rynek stawia na nowe usługi

Oceniane były też wielkie transakcje, przy których doradzali prawnicy. Za najważniejszą w 2021 r. kapituła uznała inwestycję funduszu Abris w firmę Scanmed, prowadzącą sieć przychodni. Przy jej zawarciu doradzały DLA Piper i Greenberg Traurig. A najwięcej czołowych transakcji obsłużyły w 2021 r. Clifford Chance oraz Greenberg Traurig i DLA Piper.

Czytaj więcej

Oto prawnicy, którzy obsłużyli największe transakcje w 2021 roku

Prawniczym kunsztem i niesztampowym podejściem odznaczyła się kancelaria Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy, która obsługiwała sprzedaż dzieła sztuki zachowanego w formie cyfrowej. Wyróżniliśmy też działających pro bono – laury przypadły KKZ i KRK. Doceniliśmy też 19 kancelarii, które pro bono wspierały walczącą Ukrainę oraz pomagały uchodźcom.

Czytaj więcej

Te transkacje wymagały od prawników największego kunsztu

20.Ranking kancelarii prawniczych 2022

Rzeczpospolita

Pełne wyniki XX Rankingu kancelarii prawniczych „Rzeczpospolitej”