Wczoraj, 21 maja resort edukacji przekazało dyrektorom szkół podstawowych, szkół muzycznych I stopnia i poradniom psychologiczno-pedagogicznych pismo z Ministerstwa Zdrowia z prośbą o składanie deklaracji dotyczących chęci otrzymania automatycznych dyspenserów i płynów do dezynfekcji.

- Dyspensery przekazywane są na bezpłatne użytkowanie na 18 miesięcy, objętych gwarancją i serwisem producenta. Po tym czasie po stronie szkoły pozostaje kwestia ewentualnej dalszej współpracy w zakresie użytkowania dyspensera. Użyczającym jest Polfa Tarchomin S.A.- wyjaśnia MEN.

Montaż dyspenserów zaplanowany został od poniedziałku, 25 maja stopniowo w kolejnych szkołach i placówkach, które zgłosiły takie zapotrzebowanie.

Czytaj także: Jak mają wyglądać zajęcia w szkole od 25 maja? Są wytyczne

Prosty wniosek do wypełnienia do 24 maja

Stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji będą dostarczone i zamontowane bezpłatnie po wcześniejszym wypełnieniu wniosku.

Zainteresowani dyrektorzy są zobowiązani do złożenia wniosku zamieszczonego na stronie https://soi.mz.gov.pl, w zakładce "szkoły".

Resort informuje, że względu na liczne prośby ze strony dyrektorów szkół i placówek termin przesyłania wniosków został przedłużony do 24 maja.

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ

Dla kogo wsparcie?

Bezpłatne stacje dezynfekujące wraz ze środkiem do dezynfekcji przeznaczone są dla wszystkich szkół podstawowych, w tym: Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, Zespołów szkół i placówek oświatowych, a także szkół muzycznych I stopnia i poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz poradni specjalistycznych.

- W następnej kolejności planujemy uruchomienie formularza dla szkół ponadpodstawowych - podaje ministerstwo.

Dotychczasowe wsparcie

- Uwzględniając terminy powrotu dzieci i uczniów do przedszkoli oraz szkół systematycznie prowadzone są dostawy płynu do dezynfekcji, organizowane przez właściwych wojewodów - pisze MEN.

Zainteresowanie dyrektorów szkół i placówek jest bardzo duże. Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia do 22 maja do godz. 9:00 takie zamówienie złożyły już blisko 2,5 tys. szkół i placówek.