Aktualizacja: 06.12.2019 15:32 Publikacja: 06.12.2019 15:32
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Usługa ORLEN Paczka rozwija się w niesamowitym tempie. Przez dwa lata istnienia liczba automatów paczkowych zwiększyła się dwudziestokrotnie, z 200 do 4000. Sieć punktów odbioru ORLEN Paczki z każdym miesiącem jest coraz gęstsza. Rośnie dostępność usługi, dzięki czemu sprzedawcy zyskują możliwość dotarcia do nowych grup klientów. Skorzystaj z szansy – brak ORLEN Paczki, to brak ważnej części Twojego biznesu!
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Czy Powstania Warszawskiego mogło nie być? A gdyby nie zaistniało, to jakie byłyby tego efekty?
Rada Reklamy zaprasza do udziału w kolejnej edycji konferencji Reklamuję Etycznie. W tym roku tematami wiodącymi będą #algorytmy #zmiana #AI #dezinformacja #transformacja #etyka #reklama.
17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA odbędzie się w Krakowie od 26 kwietnia do 5 maja 2024 roku.
Fundacja K.I.D.S. wspólnie z organizacją I4KIDS Europe, zorganizowała międzynarodową konferencję Pediatric Innovation Day, która promowała wymianę wiedzy i inspiracji do dalszych badań w celu wprowadzenia innowacji w dziecięcych szpitalach i tworzenia tych miejsc przyjaznym małym pacjentom. Dzięki takim wydarzeniom innowacje pediatryczne w Polce stają się rzeczywistością.
Po niezwykle udanych tegorocznych koncertach, HAUSER ponownie oczaruje swoich polskich fanów. Szalony wiolonczelista o duszy rockmana, który rozkochał w sobie kobiety w każdym wieku i to na całym świecie, zagra 19 lipca w TAURON Arenie Kraków i 21 lipca w Atlas Arenie w Łodzi.
Szef sprzedaży w dziale Commercial Road Transport w Shell Polska Michał Niemiec w rozmowie z red. Marcinem Piaseckim omawia rozwój nowych, przyjaznych dla środowiska technologii proponowanych branży transportowej.
Każda innowacja zmienia świat, w którym żyjemy. W Polsce nie brakuje projektów, które są ważne na globalnej mapie.
Zmiany, jakie zachodzą na rynku energii definiują nie tylko to, w jaki sposób ją pozyskujemy, ale także to jak wyglądać będzie polski horyzont najbliższych dziesięcioleci. Nie będzie w nim miejsca na wysokie, dymiące kominy i kłęby dymu. Te widoki ustąpią miejsca smukłym i potężnym wiatrakom.
Bezpieczeństwo kraju i jego odporność na próby ataków opierają się na szeregu rozwiązań, które nie tylko służą bezpośredniej obronie, ale przede wszystkim nowoczesne technologie mają w pierwszej kolejności odstraszać i zniechęcać do agresji. Wiele krajów na świecie umacnia swoje bezpieczeństwo wykorzystując solidne doświadczenie firmy Leonardo i jej wiodącą pozycję w dziedzinie rozwiązań elektronicznych dla obronności. Stojąca za tym technologia stwarza jeszcze inną korzyść – przemysłową – co umacnia suwerenność i bezpieczeństwo narodu. Również Polska jest zapraszana do takiej współpracy z firmą Leonardo, aby rozwijać zdolności obronne i przemysłowe.
Podczas dzisiejszej wieczornej gali Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła 16 laureatów jubileuszowego XX Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT. Najważniejsza nagroda - Złoty Certyfikat - trafiła do Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W okupowanym Mariupolu w ostatnich dniach zamordowano sześciu rosyjskich żołnierzy.
Zmiany w zarządzie OpenAI, wyrzucenie i powrót dyrektora generalnego Sama Altmana, przyćmiły fakt, iż ChatGPT obchodzi swoją rocznicę. Tylko czy użytkownicy tej technologii mają co świętować? AI ma spory problem, ale i szanse rozwojowe.
Co by się wydarzyło, gdybyście jakimś nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności rządzili trzecią kadencję? Oglądalibyśmy w Wiadomościach rozmowy polityków opozycji z ich psychologiem, z ich lekarzem? - mówił podczas debaty w Sejmie dotyczącej powołania komisji w sprawie Pegasusa poseł Konfederacji Sławomir Mentzen.
Strażnicy graniczni za służbę w godzinach nadliczbowych powinni dostać wolne w większym wymiarze – uznał Trybunał Konstytucyjny.
Zmiany klimatyczne wywierają wpływ na świat w niespotykanym dotychczas tempie. Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze stale rośnie, a średnie temperatury na świecie osiągnęły rekordowy poziom. Ale nie jest jeszcze za późno. Jeśli zaczniemy działać od razu, nadal możemy zapewnić przyjazną dla życia i zrównoważoną przyszłość - pisze minister środowiska Tajwanu Shieu Fuh-sheng.
W środę NATO i Ukraina mają podpisać listę reform niezbędnych do przyszłego przystąpienia do NATO, pomimo podziałów w kwestii tego procesu i niechęci ze strony USA i Niemiec - informuje portal Euroactiv.
W Polsce aż 71 proc. przedsiębiorców ma wysoki poziom tolerancji na opóźnienia w płatnościach od swoich kontrahentów. To działanie na swoją niekorzyść, które wielu przedsiębiorców akceptuje, ale też dopuszcza się do tego samego.
Sprawa drugiego, obok izraelskiego, obywatelstwa uprowadzonego 7 października Alexa Dancyga się wyjaśniła. Jego polskie obywatelstwo zostało już oficjalnie potwierdzone - usłyszała „Rzeczpospolita” w Kancelarii Prezydenta.
Czterech górników zginęło w kopalni Sobieski w Jaworznie. Do wypadku doszło w wyniku rozerwania rurociągu podsadzkowego.
Nawet do połowy przyszłego roku może się przeciągnąć realizacja największej w Warszawie inwestycji tramwajowej i jednej z największych tego typu w kraju – budowy linii do Wilanowa.
Nie żyje Nikołaj Wasiow, starszy wiceprezes największego banku Rosji - Sbierbanku. Miał 42 lata. Na tak wysokie stanowisko awansował w grudniu 2022 r. Lekarze jako przyczynę śmierci bankiera podali zawał serca. Ale zaznaczyli, że jest to „wstępna diagnoza”. Od agresji na Ukrainę, w Rosji umarło już w niejasnych okolicznościach wielu biznesmenów i wysokich menadżerów.
Rząd ma dylemat, czy wesprzeć eksporterów czy raczej przewoźników w ich proteście przeciw przejmowaniu rynku przewozowego przez firmy z Ukrainy.
Zakup prenumeraty jest wydatkiem na funkcjonowanie firmy, pośrednio związanym z przychodem. Trzeba jednak pamiętać, że w razie kontroli przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że czasopismo jest mu potrzebne do prowadzenia biznesu - wyjaśnia Krajowa Informacja Skarbowa.
Prezesi klubów zdecydowali, że od 2025 roku w PlusLidze zagra tylko 14 zespołów. To odpowiedź na apele zawodników, którzy od dawna skarżą się na nadmiar meczów. Wielu zapłaciło za przeciążenie kontuzjami.
Listopad i grudzień, a szczególnie okres bezpośrednio przed świętami Bożego Narodzenia to najgorętszy okres w roku dla wielu przedsiębiorców. Generują one średnio o 40 proc. więcej przychodów ze sprzedaży niż pozostałe miesiące. Ile Polacy wydadzą w tym roku?
Prezydent Andrzej Duda podkreślał eksperckość i wychwalał udział kobiet w rządzie, ale pominął kluczowy fakt – brak poparcia większości dla tego trzeciego, tymczasowego gabinetu. Może więc powinien rządzić na nieistniejących wyspach Bergamutach?
Pion śledczy IPN w Rzeszowie umorzył śledztwo w sprawie przymusowego przesiedlenia Ukraińców w 1947 roku w ramach akcji „Wisła”.
Przywrócenie subwencji rozwojowej dla jst na przyszły rok, zwiększenie subwencji oświatowej, przywrócenie autonomii w zatwierdzaniu taryf za wodę i ścieki – to tylko niektóre oczekiwania samorządowców wobec nowego rządu.
Nowa koalicja rządząca złożyła projekt mrożenia cen prądu, gazu i ciepła. Ceny i limity będą tożsame z tegorocznymi, ale tylko przez 6 miesięcy. Koszt mrożenia to 16,5 mld zł.
Ustępujący ze stanowiska Prokuratora Generalnego Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego dwie skargi nadzwyczajne dotyczące umów kredytowych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego.
Karolina Maria Bućko została powołana przez Sejm na członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.
- Liczę, że będę miał możliwość to wyjaśnić. Mam nadzieję, że komisja śledcza właśnie temu będzie służyła, a nie będzie hucpą polityczną czy sądem kapturowym - mówi o komisji śledczej w sprawie tzw. wyborów kopertowych Jacek Sasin.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas