Aktualizacja: 20.12.2019 09:21 Publikacja: 20.12.2019 09:21
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Usługa ORLEN Paczka rozwija się w niesamowitym tempie. Przez dwa lata istnienia liczba automatów paczkowych zwiększyła się dwudziestokrotnie, z 200 do 4000. Sieć punktów odbioru ORLEN Paczki z każdym miesiącem jest coraz gęstsza. Rośnie dostępność usługi, dzięki czemu sprzedawcy zyskują możliwość dotarcia do nowych grup klientów. Skorzystaj z szansy – brak ORLEN Paczki, to brak ważnej części Twojego biznesu!
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Czy Powstania Warszawskiego mogło nie być? A gdyby nie zaistniało, to jakie byłyby tego efekty?
Rada Reklamy zaprasza do udziału w kolejnej edycji konferencji Reklamuję Etycznie. W tym roku tematami wiodącymi będą #algorytmy #zmiana #AI #dezinformacja #transformacja #etyka #reklama.
17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA odbędzie się w Krakowie od 26 kwietnia do 5 maja 2024 roku.
Fundacja K.I.D.S. wspólnie z organizacją I4KIDS Europe, zorganizowała międzynarodową konferencję Pediatric Innovation Day, która promowała wymianę wiedzy i inspiracji do dalszych badań w celu wprowadzenia innowacji w dziecięcych szpitalach i tworzenia tych miejsc przyjaznym małym pacjentom. Dzięki takim wydarzeniom innowacje pediatryczne w Polce stają się rzeczywistością.
Po niezwykle udanych tegorocznych koncertach, HAUSER ponownie oczaruje swoich polskich fanów. Szalony wiolonczelista o duszy rockmana, który rozkochał w sobie kobiety w każdym wieku i to na całym świecie, zagra 19 lipca w TAURON Arenie Kraków i 21 lipca w Atlas Arenie w Łodzi.
Szef sprzedaży w dziale Commercial Road Transport w Shell Polska Michał Niemiec w rozmowie z red. Marcinem Piaseckim omawia rozwój nowych, przyjaznych dla środowiska technologii proponowanych branży transportowej.
Każda innowacja zmienia świat, w którym żyjemy. W Polsce nie brakuje projektów, które są ważne na globalnej mapie.
Zmiany, jakie zachodzą na rynku energii definiują nie tylko to, w jaki sposób ją pozyskujemy, ale także to jak wyglądać będzie polski horyzont najbliższych dziesięcioleci. Nie będzie w nim miejsca na wysokie, dymiące kominy i kłęby dymu. Te widoki ustąpią miejsca smukłym i potężnym wiatrakom.
Bezpieczeństwo kraju i jego odporność na próby ataków opierają się na szeregu rozwiązań, które nie tylko służą bezpośredniej obronie, ale przede wszystkim nowoczesne technologie mają w pierwszej kolejności odstraszać i zniechęcać do agresji. Wiele krajów na świecie umacnia swoje bezpieczeństwo wykorzystując solidne doświadczenie firmy Leonardo i jej wiodącą pozycję w dziedzinie rozwiązań elektronicznych dla obronności. Stojąca za tym technologia stwarza jeszcze inną korzyść – przemysłową – co umacnia suwerenność i bezpieczeństwo narodu. Również Polska jest zapraszana do takiej współpracy z firmą Leonardo, aby rozwijać zdolności obronne i przemysłowe.
Karolina Maria Bućko została powołana przez Sejm na członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.
Złoty znów wyraźnie się umacnia. Pomagają mu zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Kraków, Wrocław i Gdańsk mają silną konkurencję.
- Nie jest wykluczone, że Mateusz Morawiecki odda władzę wcześniej i zrezygnuje z wygłoszenia exposé. Z prostego powodu, aby uniknąć przegranego głosowania w Sejmie i obrazu wielkiej porażki rządu PiS - mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Cezarym Szymankiem w podcaście "Rzecz W Tym".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W okupowanym Mariupolu w ostatnich dniach zamordowano sześciu rosyjskich żołnierzy.
Chociaż wiele osób krytykuje zbyt wczesne – ich zdaniem – wprowadzanie w przestrzeni publicznej elementów nawiązujących do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ten komercyjny pośpiech może korzystnie wpływać na samopoczucie.
Branża przewozów drogowych uważa, że ministrowie transportu wyczerpali możliwości negocjacyjne i dla rozwiązania problemów przewoźników potrzebne są rozmowy na poziomie premierów lub prezydentów.
Raffaele Imperiale, były członek neapolitańskiej mafii, w ramach swojej współpracy z włoskimi władzami oddał sztuczną wyspę u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Żona szefa ukraińskiego wywiadu wojskowego została otruta metalami ciężkimi i jest leczona w szpitalu - poinformował agencję Reutera rzecznik ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR).
Są marki, które po mistrzowsku miksują swoje dziedzictwo z tym, co w zegarmistrzostwie współczesne. Longines należy do tego grona, udowadnia to nowym modelem Legend Diver z kopertą o średnicy 39 milimetrów.
Do końca roku rosyjska Flota Czarnomorska dostanie 10 dronów morskich, ale tylko do testowania
Z wakacji kredytowych w 2024 r. mogliby skorzystać ci kredytobiorcy, którzy na miesięczną ratę muszą przeznaczyć co najmniej 40 proc. swoich dochodów – wynika z projektu ustawy złożonego przez posłów partii Szymona Hołowni.
Monika Horna-Cieślak, kandydatka zgłoszona przez większościową koalicję, została wybrana przez Sejm na nowego Rzecznika Praw Dziecka. Przeciwko było PiS i Konfederacja. Adwokatce zarzucano, że przedkłada dzieci narodzone nad te nienarodzone.
„Ironią losu jest to, że Międzynarodowa Agencja Energii uważa, ze dla branży naftowo-gazowej nadeszła chwila prawdy” czytamy w oświadczeniu kartelu zamieszczonym na jego stronie internetowej.
Finlandia zamyka dla ruchu osobowego całą granicę z Rosją w celu powstrzymania napływu osób ubiegających się o azyl - poinformował fiński rząd.
Polityk Suwerennej Polski, doktor habilitowany nauk prawnych, bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry - Marcin Warchoł - został powołany na urząd ministra sprawiedliwości w nowym rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.
Miniony rok okazał się dla Norwegii rekordowy pod względem przychodów z eksportu gazu i ropy. Sięgnęły 161 miliardów dolarów. To 150 procent więcej aniżeli w 2021 roku.
Przewodniczący episkopatów Polski i Niemiec podali sobie ręce. Abp Stanisław Gądecki i bp Georg Bätzing spotkali się na Malcie – rozmawiali o poprawie relacji.
GalaxySpace – pod taką nazwą kryje się projekt satelity z rozkładanymi panelami słonecznymi, który ma usprawnić łączność internetową. Prywatna chińska firma z sektora kosmicznego oferuje bardzo dużą moc transmisji.
To już pewne. Budżet zaoszczędzi dzięki niższej, niż zakładano, dotacji do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Grupa entuzjastów lotnictwa zbiera pieniądze na przeprowadzkę samolotu Concorde z londyńskiego lotniska Heathrow do centrum Londynu. Miałby stać się jeszcze większą atrakcją turystyczną.
Ana Roš, założycielka i szefowa kuchni restauracji Hiša Franko ze Słowenii, została w tym roku uhonorowana trzecim miejscem w rankingu The Best Chef Awards. Dabiz Muñoz trzeci rok z rzędu został najlepszym szefem kuchni na świecie, a drugie miejsce na podium zajął Albert Adrià.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas