- Tę ambitną wizję nowych impulsów będę chciał realizować. Bardzo się cieszę, że do pomocy w realizacji wizji jest ze mną minister Jerzy Kwieciński - mówił Jaki na wspólnej z szefem resortu inwestycji i rozwoju konferencji prasowej.

- Miasta bardzo dużo zyskują, jeżeli przytulają się do rzeki, jeżeli mają dobre połączenia mostowe. Takich przepraw mostowych brakuje w Warszawie, również w okolicy - wtórował Kwieciński.

- Przypomnę, że po analizie przeprowadzonej przez ministerstwo stwierdziliśmy, że należy bardzo silnie wzmocnić budowę przepraw mostowych na drogach samorządowych, stąd specjalnie przygotowany program „Mosty dla regionów”. Dwa z takich mostów są również w okolicach Warszawy. Jako rząd pokazaliśmy, że potrafimy zarządzać finansami państwa, funduszami unijnymi - ocenił minister, cytowany przez portal 300polityka.pl.

- Chcemy wspierać ambitne plany Patryka, bo Patryk jest osobą szalenie energiczną, ambitną, ma pomysł na Warszawę. Ktoś może powiedzieć, że jest z zewnątrz, ale w Warszawie większość osób to „słoiki”, osoby, które tutaj przyjechały, ale czują się warszawiakami - dodawał Kwieciński.