W czym tkwi sekret popularności nauki online?
Nastolatkowie przy pomocy Internetu odrabiają lekcje (36,9% z nich robi to codziennie), poszerzają wiedzę potrzebną w szkole (24,2%), przygotowują się do sprawdzianów (16,3%), uczą się (4,9%) oraz korzystają z kursów e-learningowych (6,1% badanych). Potencjał ten wykorzystali bracia Paweł oraz Remigiusz Kruszelniccy, z branżą internetową związani od 2011 roku.
Idea stworzenia serwisu edukacyjnego skierowanego do podobnej grupy docelowej i zawierającego odpowiedzi do zadań z popularnych podręczników szkolnych powstała pod koniec 2012, a sam serwis wystartował w połowie 2013 roku. - Wiedzieliśmy, że uczniowie szukają w internecie pomocy w nauce, ale dostępne treści były niskiej jakości i zawierały sporo błędów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zapełnić tę niszę i uruchomić portal, jakiego w Polsce jeszcze nie było - wyjaśnia Remigiusz Kruszelnicki, który razem z bratem Pawłem zakładał serwis 5 lat temu.
Nauka za darmo dzięki nowym technologiom
W przekroczeniu rekordowej granicy miliona użytkowników pomogło serwisowi nawiązanie współpracy z platformą GamerHash. Rozwiązanie pozwala zamieniać moc obliczeniową komputera na środki, które następnie można “przekuć” w kody do konta premium. Dzięki temu uczniowie mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich materiałów edukacyjnych, za dostęp do których w innym przypadku musieliby zapłacić. Przykładowo na sprzęcie ze średniej półki równowartość opłaty, wymaganej do korzystania z konta premium można odebrać nawet po 11 godzinach pracy komputera.