"Do ludzi, którzy mówią, że nie idą głosować ja mówię: głosujcie. Bo uważam, że jest to nie tylko nasze prawo, ale nasz obowiązek. I jeżeli jesteś w związku z kimś, a my jesteśmy w związku z Rzeczypospolitą, to masz prawo do tego, żeby korzystać z tego związku, ale masz też obowiązki z tego związku" - zaapelował na Facebooku Szymon Hołownia. 

"Gorąco apeluję do tych, którzy twierdzili, że nie pójdą i nie zagłosują - bardzo o to proszę, żebyście się zastanowili nad tym raz jeszcze" - napisał kandydat w wyborach prezydenckich, który w pierwszej turze uzyskał 13,87 proc. poparcia.

Dowiedz się więcej: "Polska 2050". Szymon Hołownia tworzy stowarzyszenie

W ubiegłym tygodniu Hołownia zadeklarował, że w niedzielę zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, ale zrobi to "bez przyjemności". 

- Zapewniam, że póki ja żyję, nie skończymy w Koalicji Obywatelskiej ani nie zostaniemy wchłonięci przez Platformę - zadeklarował po ogłoszeniu powstania ruchu społecznego "Polska 2050".

Zdaniem Hołowni, "kadencjoza, z którą mamy teraz do czynienia", czyli myślenie jedynie o "przeskoczeniu" kolejnych wyborów lub podejmowanie krótkoterminowych decyzji to "patologia, która nam najbardziej niszczy kraj".