W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskał 41,8 proc. poparcia. Na drugim miejscu w badaniu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc. Dwucyfrowe poparcie w badaniu exit poll, przeprowadzonym przez Ipsos dla  trzech stacji telewizyjnych, uzyskał jeszcze Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 13,3 proc. wyborców.

Dowiedz się więcej: Wyniki wyborów: Andrzej Duda wygrywa pierwszą turę. W drugiej zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim (exit poll)

Na dalszych miejscach znaleźli się Krzysztof Bosak z Konfederacji (7,4 proc.), kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.) i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.).

- Bardzo wspierałam i wspieram Rafała Trzaskowskiego, szkoda, że nie wygrał w I turze, że nie wygrał już teraz. Cóż, w mediach było zbyt dużo o Dudzie. Ale ludzie powinni zdać sobie sprawę ze wszystkich jego błędów. A te były poważne - oceniła prof. Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolog obecny prezydent nie był samodzielny w sytuacjach konfliktowych. - Nie potrafił bronić tak kluczowych wartości jak wolność. To jest kwestia stylu. On robił wrażenie osoby, która jest jednocześnie i przestraszona, i zadowolona z siebie - stwierdziła.

Prof. Staniszkis przypomniała, że Rafał Trzaskowski był jej studentem. - W Warszawie realizował swoją funkcję bardzo dobrze. Teraz powinien pokazać swoją inteligencję, przyzwoitość i poczucie humoru, i ma szanse wygrać w II turze - mówiła w rozmowie z Onetem.

Zdaniem socjolog kandydaci opozycji powinni przed drugiej turze poprzeć Trzaskowskiego. - Przecież zmiana prezydenta byłaby korzystna także dla nich - zauważyła.