Na Andrzeja Dudę odda na pewno głos 97 proc. jego wyborców z I tury. 3 proc. ankietowanych się waha.

Rafał Trzaskowski ma zagwarantowane 100-proc. poparcie swoich wyborców.

Z sondażu wynika, że równo podzielili się wyborcy Stanisława Żółtka, Marka Jakubiaka, Pawła Tanajno, Waldemara Witkowskiego i Mirosława Piotrowskiego - równo połowa chce głosować na Andrzeja Dudę, druga - na Rafała Trzaskowskiego.

Wyborcy pozostałych kandydatów są bardziej podzieleni, ale wśród zdecydowanych więcej osób deklaruje oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego. Dużo jest też niezdecydowanych.

Czytaj także: Debaty nie będzie? Duda w Końskich, Trzaskowski w Lesznie

Wśród zwolenników Szymona Hołowni, który w wyborach zajął trzecie miejsce z poparciem 13,87 proc.głosujących, aż 77 proc. chce poprzeć Rafała Trzaskowskiego. 2 proc. - Andrzeja Dudę. Prawie co 5. - 21 proc. - jeszcze nie podjął decyzji.

Wyborcy czwartego po I turze Krzysztofa Bosaka (6,78 proc.) są zdecydowani - 30 proc. z nich chce zagłosować na Dudę, 70 proc. - na Trzaskowskiego.

2,36 proc. osób, które zagłosowały na Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera PSL  podzieliło się następująco: 37,5 proc. z nich odda głos na Dudę, 50 proc. - na Trzaskowskiego. 12,5 proc. jeszcze nie podjęło decyzji.

Badanie IBRIS dla WP przeprowadzono 4 lipca metodą CATI (wywiad wspomagany komputerowo - przyp. red.) na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ